UNIROYAL RainSport 5


235/55 18 100 V

  • Binek / Suv / 4X4
  • Yaz Lastiği
  • Jant Ebat: 235/55 18
71

UNIROYAL RAINSPORT5 VE DENIZLERDEKI ROL MODELI

Köpek baliklari, suda çok az dirençle sessizce hareket edebilen hizli yüzücülerdir. Köpek baliklari derilerinin yüz milyonlarca yillik evrimi sayesinde denizlerdeki hakimiyetlerini koruyabilmektedir ve biz de bu sira disi evrimden ilham alarak Shark Skin Teknolojisini gelistirdik.

Peki, bu görkemli canlinin derisini bu kadar essiz ve olaganüstü kilan tam olarak nedir?

Köpek baliklarinin derisi, pürüzlü mikro yüzey olusturan çok sayida küçük pulla kaplidir. Pullarin özel tasarimi sayesinde, köpek baligi derisinin üzerinden su akarken su türbülansi azaltilir. Bu pullar, sürtünme ve enerji kaybini azaltilarak köpek baliginin daha az çabayla daha hizli hareket etmesini saglar.

Ayni seyi yapabilecegimizi ve hatta yagmurlu havalar için en iyi performansa sahip lastikleri üreterek sürüs deneyiminizi iyilestirebilecegimizi hayal ettik.

Her zaman lastiklerin yol ile temasini sürdürmek isteriz. Su, bu temasi keserek iyi bir yol tutus saglamanizi engeller. Islak zeminde araç kullanirken fren yapmayi veya direksiyon hakimiyetini imkansiz bir hale getirir ve suda kizaklama meydana gelir.

Lastiklerimizi islak zeminde en iyi performans sergileyecek sekilde gelistirmek her zaman hedefimiz olmustur. Bu nedenle, farkli teknolojileri ürünlerimizi en üst seviyeye tasimak için yakindan takip ediyoruz. Yagisli havalar için güvenilir lastikler yaratma hedefimiz, bizi doga olaylarini incelemeye ve gözlemlerimizi teknolojiye aktarmak için biyonik çalismalar yapmaya yönlendirdi.

UNIROYAL RAINSPORT 5: ISLAK ZEMINDE EN IYI PERFORMANS NASIL SERGILENIR?

Suda kizaklamayi önlemek için dogadan ilham aldik ve biyonik teknolojilerden faydalandik. Uniroyal RainSport 5'in sirt deseninde köpekbaligi derisinin suda yarattigi etkiden esinlenerek su türbülansini azalttik ve böylece lastiklerdeki su tahliye hizini arttirdik.

Bu teknoloji, lastiklerin yol ile temasini kesmeden islak zeminde ilerleyebilmesini sagliyor. Su, genis blok içi oluklardan hizla geçerken, etkili bir sekilde dagiliyor. Böylece, lastikler yol tutusunu sürdürüyor ve suda kizaklama riski azaltiyor.

ISLAK ZEMINDE EN IYI PERFORMANS IÇIN RAINSPORT 5

Sürüs deneyiminizi daha da iyilestirmek için elimizden gelenin en iyisini yapiyoruz. Siz de böylece, güvenli ve keyifli sürüsten artan zamanin tadini çikarabilirsiniz. RainSport 5, sinifinin en iyi islak zemin performansini, gelistirilmis kilometre performansi ve üstün direksiyon hakimiyetiyle birlestiriyor.

Özel olarak gelistirilmis Shark Skin Teknolojisi, suda kizaklama riskini azaltir.

Optimize edilmis sirt tasarimi, daha yüksek kilometre performansi saglar ve gürültüyü azaltir.

Daha sert bir tabana sahip olan bu lastik, üst düzey viraj dengesi, mükemmel direksiyon tepkisi ve maksimum sürüs keyfi için kontrol saglar

Kategori

Binek / Suv / 4X4

Mevsim

Yaz

Yakıt Ekonomisi

C

Fren Mesafesi

A

Gürültü Seviyesi

71 dB

Taban Genişliği

235

Yanak Kesiti

55

Jant Çapı

18

Yük Endeksi

100

Hız Endeksi

V

Ürün Tipi

Lastik

Ebat

235/55 R 18

Desen

RainSport 5