ROADSTONE Road_Performance


205/60 16 96 V

  • Binek / Suv / 4X4
  • Yaz Lastiği
  • Jant Ebat: 205/60 16
69

Riken, dünyanin bir numarali lastik üreticisi Michelin'in sahip oldugu markalardan birisidir.

Riken Gomu Endüstri olarak dogan sirket 1917 yilindan beri fizik ve kimyasal arastirmalar alaninda çalisan Japon çikisli bir sirketti. Uzun bir zaman araligindan sonra sirket radikal bir karar alarak faaliyet alanini degistirerek Riken markasi ile lastik üretim pazarina hizlica bir giris yapti. Riken markasi sirketin orjinal ismi olan ?Riken Gomu?nun kisaltmasi olarak markalasarak hizmet vermeye basladi. Riken markasi dünya çapinda 3000?i askin çalisani ve Japonya?ya yayilmis kampüsleri ile büyük ve köklü bir organizasyondur.

1979 yilindan sonra Riken ürettigi lastikleri Amerika?ya ihraç etmeye basladi. Daha sonra Avrupa?yi da ihraç noktalari arasina katti ve aranilan bir lastik markasi olmayi basardi. 1992?de Riken Michelin firmasinin bir markasi olarak tescil edildi ve satin alindiktan sonraki süreçte marka Amerika pazarina uyum saglayabilmesi ve kolay telaffuz edilebilmesi için Riken adiyla anilmaya baslandi.

Avrupa pazarinda ekonomik sinifta kaliteli lastikler arasinda yer alan Riken markasi, Otomobil, 4x4 ve Hafif ticari araçlar lastiklerinde araç sahiplerinin ihtiyaçlarini fazlasiyla karsilamaktadir. Riken estetik ve teknolojiyi çekici ve cazip bir fiyatla birlestirip tüm hava kosullarini ve kullanici taleplerini göze alip iklimine uygun lastik üretmeyi basarabilen ve her kesime hitap edebilen güçlü bir markadir

Kategori

Binek / Suv / 4X4

Mevsim

Yaz

Yakıt Ekonomisi

C

Fren Mesafesi

C

Gürültü Seviyesi

69 dB

Taban Genişliği

205

Yanak Kesiti

60

Jant Çapı

16

Yük Endeksi

96

Hız Endeksi

V

Ürün Tipi

Lastik

Ebat

205/60 R 16

Desen

Road_Performance